BIAŁA BLUZKA

 

„W ciężkim solidnym szufladzisku mam chusteczki do nosa, a także całą górę kretonowych i jedwabnych bluzek. Wśród nich moja ulubiona biała bluzka…”
Są to słowa niezapomnianej Agnieszki Osieckiej, które potwierdzają to, że u każdego w szafie przynajmniej jedna biała bluzka zazwyczaj się znajduje. Trzymamy ją często jako wspomnienie jakiegoś ważnego wydarzenia z przeszłości, i dlatego  że po prostu ona nam się zawsze przydaje. Można ją zestawiać praktycznie ze wszystkim: z jeansami i sneakersami (w sytuacjach nieformalnych), a również z wieczorowymi długimi spódnicami czy spodniami (przy okazjach specjalnych).
Krótko mowiąc: powinnyśmy ją mieć. I to najlepiej w dwóch wersjach: sportowej i eleganckiej.
Biała bluzka jest synonimem elegancji i jednocześnie prostoty. Opromienia każdą twarz, gdyż bryluje własnym światłem, a jej czysty kolor sprawia, że nabywamy sporo aury świeżości. A czy nie o to nam chodzi? I co jeszcze ważne, jest „bezpieczna”, bo nawet osobom uważanym za źle ubierające się i niegustowne, gwarantuje, że się nie pomylą!
Kochają ją (i kochały) gwiazdy kina. Czy pamiętacie np. Audrey Hepburn w „Rzymskich wakacjach”, mknącą na skuterze w białej bluzeczce z podwiniętymi rękawami? (NA ZDJĘCIU). Czy np. Julię Roberts w „Pretty women” gdzie nosi na sobie koszulę męską (oversize) swojego mężczyzny (Richard Gere)?
Otóż elegancję, prostotę i wdzięk białych koszul odgadnęło wiele sławnych kobiet. Podobno legendarna Greta Garbo posiadala ich aż kilkaset!
Biała bluzka świetnie wygląda, jak się niejednokrotnie przekonałam, w zestawie z damskim ciemnym garniturem. Pomimo że czujemy się w takiej rygorystycznej stylizacji b. menedżersko i trochę „męsko”, to jesteśmy jednak nadzwyczaj kobiece (pomaga ładna fryzura). Ważne jest jednak w tym przypadku, by nie przesadzać z dodatkami – jedynie niezbędne: torebka, zegarek…
Królem białych damskich koszul we Włoszech obwołano GIANFRANCA FERRÈ (1944 – 2007), wybitnego projektanta mody, którego kolekcje, nazywane „tekstylną architekturą”, prezentowały m.in. Carla Bruni, Helena Christensen, Naomi Campbell i Linda Evangelista. Kilka lat temu urządzono w Mediolanie wielką i prestiżową wystawę pt. „Biala koszula według mnie. Gianfranco Ferré” z wybranymi 27 jego mitycznymi kreacjami – z tiulu, jedwabiu, bawełny, organzy, krepy satynowej itd. – które stały się kultem i przeszły do historii mody. Ferrè był z wykształcenia architektem, i upodobanie do linii i geometrii widać równiez w jego bluzkach (patrz foto).
Gdy się na nie patrzy, wielu odnosi wrażenie, że znajduje się między realnością i marzeniem, tak są wspaniałe!
No tak, bluzki Ferré są jedyne, jak widać na zdjęciach, ale nie traćmy głowy, bo również w bluzkach z o wiele skromniejszą metką i ceną, będziemy docenione za swieży i wiecznie aktualny look.
                                                                                      ****
 Although women’s don’t use it, shirt is always in our wordrobe, because it’s a must have. it’s always a good idea to have two versions of shirt: smart and sportswear. Now, the white model is weared for every occasion: informal contexts and on the red carpet too. But it’s normal! Shirt is synonimous of elegance and simplicity: It lights up every face, because shirt shines with her light. It gives a perfect style and this is our goal, isn’t it? Cinema stars loved it. Do you remember the great actress Audrey Hepburn in „Vacanze Romane” and Julia Roberts in „Pretty Women”? I must quote also another epic actress Greta Garbo. It’s said that she had thousands of shirts!
In Italy the white shirt King is, without any doubt, Gianfranco Ferre (1944-2007); he was called „architect woven”.

Two years ago  in Milan, a great exhibition took place, where his beautiful white shirts were shown. So, I suggest you to wear this element with total confidence… REMEMBER, SIMPLICITY IS A GREAT THING.

BIAŁA BLUZKA ultima modifica: 2017-09-19T12:16:06+00:00 da Mariola Gladysz

Post Author: Mariola Gladysz

2 thoughts on “BIAŁA BLUZKA

  cash for cars houston

  (12/07/2022 - 7:51 pm)

  Thanks for finally talking about > BIAŁA BLUZKA – Ciao Ciao Italia < Liked it!

  copywriting tools

  (31/07/2022 - 2:48 am)

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox
  and now each time a comment is added I get
  several emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
  Cheers!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.