MILCZĄCE DZWONY

Wielki Piątek i Wielka Sobota to dni, w których wszystkie dzwony we Włoszech milkną, a ich milczenie jest związane z ukrzyżowaniem Chrystusa. Jednakże już w Niedzielę dzwony ponownie rozbrzmiewają na cześć jego Zmartwychwstania.

Również we Francji jest podobnie, a francuskim dzieciom mówi się, w dniu milczenia dzwonów, że poleciały one do Rzymu.
Jeśli, będąc we Włoszech, znajdziecie się w regionie Molise, zaglądnijcie do miejscowości Agnone, która jest siedzibą najstarszej w świecie Odlewni Dzwonów, założonej 10 wieków temu przez rodzinę Marinelli. W tym miejscu jeszcze do dziś, z pokolenia na pokolenie, produkuje się dzwony, o których w sugestywny sposób mówi napis, znajdujący się przy wejściu do Odlewni:
W sercu Włoch, w Molise, znajduje się miejscowość, w ktorej rodzi się GŁOS ANIOŁÓW – jest to Agnone, gdzie od 1000 lat kontynuuje się sztukę odlewu swiętych brązów”. 
Foto: http://www.duronia.com

W 1924 r. Papież Pius XI obdarował rodzinę Marinelli przywilejem umieszczania na swych dzwonach papieskiego herbu, co jest prestiżowym uznaniem dla działalności tej wielopokoleniowej rodziny. Przy odlewni mieści się również Muzeum Dzwonów im. JANA PAWŁA II, w którym można zobaczyć m.in. niezwykle cenny dzwon z roku 1000 i również zakupić ciekawe reprodukcje.

.
0,4 GB (2%) di 15 GB utilizzati
Ultima attività dell’account: 0 minuti fa

Dettagli

MILCZĄCE DZWONY ultima modifica: 2018-03-29T17:47:59+00:00 da Mariola Gladysz

Post Author: Mariola Gladysz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *